Ako si vybrať antibakteriálne vrecká

Výhodou našich slovenských vreciek s netkanej polymérovej mikrovlákniny je, že sú vyrobené zo zdokonalenej antibakteriálnej, hydrofóbnej a biologicky neutrálnej filtračnej látky  (detailné znázornrnie zloženia vrstev  obr.1, - jednotlivé vrstvy mikrovlakien sú pri výrobe kombinované obr.2, pre dosiahnutie čo najúčinnejšej filtrácie ) Jednotlivé vrstvy sa dajú  variabilne kombinovať pre čo najučinnejšiu filtráciu bez zvýšenia tlaku.
Pre porovnanie, na obrázkoch sú mikrovlákna 50 krát tenšie ako ľudský vlas. 
 
Obr.1                                                          Obr. 2                                                         Obr.3
  
 
Elektrostatickým nábojom nabité mikrovlákna (vyrobené podľa U.S. PATENT Nos 5.401.446)  a špeciálna štruktúra (obr.3) zabezpečuje rovnomerné rozloženie nečistôt vo vrecku.Tým sa dosiahla extrémna sacia schopnosť  s dostatkom pružnosti, ktorá zabezpečuje odolnosť voči pretrhnutiu. Mikrovlákna svojim zložením  sú imúnne proti mikrobakteriálnemu napadnutiu, ktoré často spôsobuje nepríjemné alergie, zároveň účinne zabraňujú rozmnožovaniu baktérií, plesní a mikroorganizmov.                                                                    
Majú účinnejšiu odolnosť proti vlhkosti - hydrofóbna úprava materiálu odstraňuje problematiku zostatkovej vlhkosti. Vrecko sa neznehodnocuje ani pri jeho nechcenom styku s vodou.  Naše prachové sáčky z netkanej textílie sa vyznačujú dlhšou životnosťou o 85% ako papierové vrecká a majú vysoké filtračné schopnosti. Veľmi dobre sa prispôsobujú danému tvaru a objemu vnútorného priestoru vysávača.
Vyrábame ich zo špeciálnej mikrovlákniny – SMF –Spunbond(S), Meltblown (M) Filter (F) s vysokým štandardom  enviromentálnej kvality – ISO 14001 ( U.S. PATENT Nos. 5.401.406) a deklaráciou kvality výrobcu SMF ISO 9001. 
 
Všetky naše antibakterialne vrecká boli testované spoločnostou SAMSUNG v laboratórnom centre R&D podľa normy EUROVENT 4/4  a normou pre univerzálne vzduchové filtre EN779:2012  a boli zaradené do triedy F9.
 
Označenie filtrov – filtračné triedy
G – základné filtre pre hrubý prach G1 sú určené pre základné čistenie vzduchu, napr. ochrana pred hmyzom, lístím alebo pieskom. G2 základné filtre pre hrubý prach. G3 základné prachové filtre. G4 základná filtračná trieda, ktorá filtruje prachové častice a nečistoty >10 mikrónov, zabezpečujú čistotu vzduchových potrubí, slúžia proti znečisteniu klimatizácií, rekuperácií a iných kompaktných prístrojov.
M – vyššia filtračná trieda M5 filtračná trieda s veľmi dobrou schopnosťou filtrácie prachu (vhodná pre alergikov). M6 používajú sa pri vyšších požiadavkách na čistou vzduchu.
F – filtre pre jemný prach F7 a F8 – výstupná filtrácia v obytných priestoroch. Filtračná trieda (vhodná pre alergikov, astmatikov a náročných užívateľov), ktorá filtruje drobné prachové častice, spóry, spaliny, popolček a nečistoty s veľkosťou >2 mikróny. Veľmi často sú použité ako koncové filtre v klimatizačných jednotkách. F8 a F9 – využívajú sa v klimatizačných zariadeniach s vyššími nárokmi na čistotu privádzaného vzduchu. Hlavné využitie nachádzajú ako koncové filtre pre vetracie jednotky vo výrobných priestoroch a laboratóriách.
H – filtre pre mikročastice HEPA filtre E10, E11, E12, H13 a H14 filtre tejto skupiny sa používajú v priestoroch s vysokými nárokmi na čistotu filtrovaného vzduchu ako sú: laboratóriá, nemocnice, potravinárske výrobne a farmaceutický priemysel.
 
 
Ukažeme Vám rozdelenie častíc podľa Whitbyho diagramu -EUROVENT 4/4.
Tento diagram ukazuje, že viac ako 99.90% vzduchom nesených častíc má veľkosť menšiu alebo rovnú ako 1 μm. Preto sa hlavná časť filtrácie vzduchu odohráva v neviditeľnej oblasti (ľudské oko je schopné registrovať časticu veľkosti 30 μm).
 
Diagram veľkosti častíc

Najjednoduchšie Vám ukážeme,ako funguje princíp filtrácie v našich vreckách :